UTASBIZTOSÍTÁS
Különböző úti célok és tevékenységek
GÉPJÁRMŰ BIZTOSÍTÁS
KGFB, CASCO, Flotta biztosítások
GÉPJÁRMŰ ASSZISZTENCIA
Autómentés és segítségnyújtás
Óvd otthonod biztonságát lakásbiztosítással!
Hányszor hallottad a hírekbe, hogy mekkora vihar kár volt, vagy hogy mekkora jégeső jött? Sokszor, ebbe biztos vagyok. Minden ember védi és óvja megszerzett vagyonát, és értékét, de nem mindegy, hogy milyen lakásbiztosítást választasz, hiszen, ahogy mást is, ezt is személyre, a Te „ingatlanodra” kell szabni.
Nézzük meg, hogy mit is kell tudnod a lakásbiztosításokról röviden.
Fontos, hogy ismerjük a NORMÁL lakásbiztosítási csomagok alapfedezeteit és a szerződési feltételeket.
A biztosító társaságok normál csomagjai általában az alábbi alapfedezeteket tartalmazzák:
Tűzkár (tűz, robbanás, füst, hő)
Ha egy meghibásodott elektromos berendezés, az elavult villamos hálózat, vagy egy félbehagyott tevékenység (például vasalás) miatt tűz üt ki ingatlanodban.
Vihar (szél)
Ha a viharos szél miatt megrongálódik a tetőszerkezet, vagy betörnek ingatlan ablakai.
Viharkároknak a feltételekben meghatározott sebességet elérő, vagy azt meghaladó szél által okozott károkat tekintik a biztosító társaságok.
Villámcsapás
Ha villámcsapás miatt megrongálódnak elektromos berendezéseid, vagy tűz üt ki ingatlanodban.
Villámcsapás és annak másodlagos hatása nemcsak a villám becsapódásának helyén, hanem annak 1 km-es körzetében is előfordulhat, például az elektronikus berendezéseid károsodhatnak, vagy akár tűzesetet is okozhat.
Jégverés
Ha a jégverés miatt kár keletkezik az ingatlan tetőszerkezetében, vagy nyílászáróiban.
Felhőszakadás
Ha a felhőszakadáskor beázik az ingatlan, és annak szerkezetében vagy ingóságaiban kár keletkezik.
Vízkár
Vízkárnak nevezzük többek között a csőtörés, a vihar, a felhőszakadás, a beázás vagy a hónyomás során a biztosított vagyontárgyakban keletkezett károkat.
Betöréses lopás és rablás
Ha a megfelelő védelem ellenére erőszakos behatolásból eredően lopáskár történik (például a tetőszerkezet megrongálásával jut be az illetéktelen az
ingatlanba).
Üvegkár
A feltételekben meghatározott méretű, normál, szerkezetileg beépített üvegekre vonatkozik (ezen túl általában kiegészítő biztosítás szükséges)
Magánemberi felelősség
Ha kiskorú gyermek szülőjeként, korlátozott belátási képességű személy gondozójaként, közúti balesetet előidéző gyalogosként, kerékpár és egyéb, járműnek nem minősülő eszköz használójaként, nem hivatásszerű (hobbiból űzött) sporttevékenységet végző személyként helyt kell állni az akaratlanul okozott károkért (például, ha kiskorú gyermeked másoknak vagyoni kárt és/vagy személyi sérülést okoz).
Ajánlott minden biztosítási évfordulót megelőzően megvizsgálni a szerződést
Biztosítási összeg – a biztosító teljesítésének felső határa
A biztosítási összeg a biztosítási díj megállapításának alapja meghatározása a vagyontárgy valós értéke alapján történik. A biztosítási összeg és a biztosított vagyontárgy értékének arányától függően fennállhat:
Teljes biztosítás:
A biztosítási összeg és biztosított vagyontárgy értéke azonos
Túlbiztosítás:
A biztosítási összeg magasabb, mint a vagyontárgy valós értéke. A túlbiztosítás tilalmára tekintettel a biztosító teljesítése legfeljebb a vagyontárgy valós értékéig terjedhet.
Alulbiztosítás:
A biztosítási összeg alacsonyabb, mint a vagyontárgy valós értéke. Alulbiztosítás esetén a biztosító szolgáltatása az előbbiekkel arányos (pro-ráta térítés). Tehát például ha a 100.000 Ft értékű vagyontárgy 50.000 Ft-ra van biztosítva, akkor a biztosító legfeljebb a biztosítási eseménynek minősülő kár 50%-át téríti.